Evi Kokalari, prej disa ditësh ka deklaruar se votat për kreun e FRPD janë manipuluar në favor të kandidatit të zgjedhur Besart Xahferri.

 

Pas sulmeve në drejtim të disa personazheve brenda partisë, sot Kokalari ka reaguar ashpër ndaj kreut të PD Sali Berisha.

 

Duke iu referuar takimit të Berishës me Xhaferrin, Kokalari shprehet se ai sapo legjitimoi gënjeshtrën, ndërsa thekson se në PD nuk ekziston baza e konservatorizmit.

 

Postimi i Evi Kokalarit:

 

Turp te te vij Sali Berisha!!

 

Ka nje muaj qe na ka rene goja duke te thënë qe po bëhen manipulime.

 

Kam tre muaj qe te thashë qe Kelliçi vodhi votat dhe përgjigja jote ishte “eh sé 11 vota janë”

 

Grigels Muçollari ma ka thënë copë qe keta të kryesise donin njeriun e vet si kryetar dhe me ndihmen tende ja dolen

 

Sot ti legjimitove genjeshtren. E paske merituar Lulzim Bashen i dashur zoteri!!!

 

Dhe boll u tallët me Primaret. Ju nuk keni konceptin baze te konservatorizmin. Dhe vazhdoni me EPP. Shumë nga ne do e kishin per turp në këtë pikë që PDja te hiqej si konservatore.

 

Tashti beni sikur do luftoni Edi Ramën.

 

Ju jeni te gjithë të mbaruar!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *