Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestën e paralajmëruar nga studentët që do të zhvillohet në 22 maj.

 

Në një postim në “Facebook”, Berisha shprehet se uragani studentor do të rikthehet fuqishëm para Ministrisë së Arsimit duke protestuar kundër mashtrimeve të kryeministrit Rama.

 

“Rikthehet fuqishem Uragani Studentor! Neser ne ora 12:00 studentet nga gjithe Shqiperia protestojne para Ministrise se Arsimit kunder marshtrimeve te Edvinit dhe kakistokracise se tij. Sb”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *