Subscribe

Ashtu sic ishte parashikuar, Ish Presidenti Berisha është paraqitur mesditën e kësaj në Presidencë.

Ish lideri I PD, iu përgjigj ftesës së kreut të shtetit në vazhdën e takimeve që Meta ka zhvilluar me aktë dhe faktore politik në vend, për ti dhënë zgjidhje sic thotë Presidenti, situatës së rëndë që po kalon vendi.

Në kuadër të këtyre takimeve Meta priti të martën paradite kryetaret e partive opozitarfe me Bashën në krye dhe pastaj në mbrëmje edhe ish presidentin Mejdani.

Ai në këto takime doli hapur në mbështetje të opozitës duke mbështetur zgjidhjen e shpejte për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.