Subscribe

Gjykata e Tiranës dëgjoi sot pretendimet e Shkëlzen Berishës dhe Taulant Ballës, ku ky i fundit është paditur për shpifje pas deklaratës se Berisha nuk ka paguar taksat.

 

Kreu i grupit të PS kërkoi pafajësinë, ndërsa i bëri apel prokurorisë ta hetojë Shkëlzen Berishën deri në fund për lidhjen e tij me biznesmenin kosovar Nue, Nik Kalën.

 

 

Duke kërkuar dënimin e Ballës për shpifje, Shkëlzen Berisha tha se prokuroria është nën presion politik dhe se Balla ka udhëtuar me trafikantë droge.

 

Berisha kërkon deklarimin fajtor të Ballës me pretendimin se ka shpifur në emër të tij kur drejtonte Komisionin Hetimor Parlamentar për privatizimin e OSSH.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *