Aksident i rëndë në Berat. Makina shtyp një nxënës të vitit të parë në shkollën “Kristaq Capo” dhe largohet nga vendngjarja.

 

Mjeti dyshohet të jetë tip BMW.

 

Policia po punon për identifikimin e mjetit dhe kapjen e autorit. 15-vjeçari i aksidentuar ndodhet në gjendje të tëndë.

 

Ai është transportuar me ambulancë drejt Spitalit Rajonal Berat, po  identiteti i gjimnazistit të aksidentuar nuk eshte bere I ditur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *