Një makinë tip Benz ka humbur kontrollin dhe ka hyre brenda nje dyqani me pajisje elektrike në qëndër të Beratit. Policia beri te ditur se 4 persona jane plagosur ne kete aksident, te gjithe kalimtare te rastit.

“Sot , rreth orës 19:00 në aksin rrugor Axhensi-Ura e Goricës, në vendin e quajtur Axhensia shtetasi E.P., 26 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Benz ka humbur kontrollin, ka hipur në trotuar dhe është perplasur me një dyqan anës rrugës. Për pasojë janë dëmtuar këmbësorë të rastit, shtetasit A.K, R.S, T.R, dhe A.S, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Berat.Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *