Nga kjo jave covid 3, ish spitali kirurgjikal ne QSUT do te jete ne sherbim te pacienteve te infektuar.

 

Ne inspektimin e fundit ku ishte edhe kryeministri Rama, ministrja e shendetesise, Manastirliu pohoi se spitali eshte gati me gjithe aparaturat e nevojshme dhe ekipin e mjekeve ne perballjen me Covid-in.

 

Covid 3 eshte i pajisur me 150 shtreter dhe nje njesi te reanimacionit.

 

10 mjeke infeksioniste, reanimatore dhe te specialiteteve te tjera jane trajnuar per tu sherbyer pacienteve te infektuar. Aktualisht autoritetet shendetesore raportojne se ne dy spitalet covid, te infektivi dhe Shefqet Ndroqi numri i shtreterve te lire eshte 40.

 

Me parashikimet se ne ditete ne vijim numri i te infektuarve do te rritet, covid-3 do te jete funksional.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *