Bayern Munchen mori një fitore te madhe 3 me 0 në fushën e Chelsea në takimin e parfë të 1/8 të Uefa Champions League.

Një sukses që praktikisht e ka cuar skuadrën gjermane në fazën cerekfinale.

Dopieta e Gnabri dhe një tjetër gol I Levandovskit të gjithë në pjesën e dytë I dhanë këtë fitore Bayernit.

Ndërkohe e ekuilibruar ishte sfida tjetër mes Napolit dhe Barcelonës.

Megjithë dominimin e katalanasve , ishte Meertens që shënoi një supergol për italianet në fundin e pjesës së parë.

Ndërkohë Barcelona barazoi në pjesën e dytë me anë të Griezman.

Në fund edhe një karton I kuq për Vidal.

Dueli I kthimit do të përcaktojë ekipin e kualifikuar.

Hysaj nuk luajti për shkak se vinte nga një dëmtim.

Ndeshjet u transmetuan ne platformen tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *