Bayern Munich është kurorëzuar për herë të 29 në historinë e tij si kampion I Bundesligës.

 

Në javën e fundit të Bundesligës, Bayern arriti të mposhte me rezultatin e thelë 5 me 1 Eintracht Frankfurt. Një fitore që I dha titullin duke shuar përfundimisht edhe shpresat e Borussia Dortmund, e cila e humbi garën në javët e fundit pas një sezoni magjik.

 

Një titull që përtej të tjerave shkruan historinë në Bavari për faktin se shumë nga lojtarët ikonë të këtij klubi nuk do të jenë sezonin e ardhshëm.

 

Lojtarë si Robben dhe Ribery, të cilët lanë dhe shenjat e tyre në ndeshjen të luajtur përballë Eintracht duke shënuar nga një gol secili.

Leave a Reply

Your email address will not be published.