Real Madrid dhe PSG janë dy ekipet e grupit A që u kualifikuan për në raundin e mëtejshëm të Uefa Champions League.

 

Francezët e PSG fituan në shtëpi përballë Galatasaray me shifrat 5 me 0. Ndërsa Real fitoi me shifrat 1 me 3 përballë Clube Brugge.

 

Kualifikim arrti dhe Tottenham I cili dhe pse u mund nga Bayern Munchen me shifrat 3 me 1, arriti të siguronte një biletë për në raundin pasardhës.

 

Ndërsa në grupin D, dy ekipet që do vijojnë aventurën në Champion është Juventus dhe Atletico Madrid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *