E ardhmja e Joshua Kimmich (29 vjeç) duket gjithnjë e më e largët nga Bayern Munich. Prej ditësh në Gjermani po forcohet mundësia e ndryshimit të klubit të futbollistit këtë verë, pasi nuk ka progres për rinovimin e kontratës së tij që skadon në vitin 2025, ndërsa në gazetën ‘Bild’ theksojnë se ekipi bavarez ka vendosur tashmë një çmim fillestar të gjermanit.

Te Bayern ata kanë frikë se Kimmich do të vendosë të mos rinovojë kontratën e tij dhe do t’i mbarojë kontrata në vitin 2025, gjë që do të nënkuptonte se lojtari do të ishte i lirë të negocionte me çdo ekip tjetër dhe nuk do të sillte para për ekipin e Mynihut, dhe kjo është pse mund të largohet këtë verë për një shumë prej 30 deri në 40 milionë euro. Çmimi i Kimmich në treg është 50 milionë, por situata kontraktuale e futbollistit do ta detyrojë Bayernin të ulë çmimin e tij.

Kimmich mirëpret një sfidë larg Bayernit pas nëntë sezonesh në ekip, por ai po mendon të largohet vetëm nëse është në një nga klubet e mëdha në Evropë. Barça është në gjurmët e tij, por në Premier League ka skuadra si Manchester City, Arsenal dhe Liverpool që gjithashtu kanë qenë të interesuara për nënshkrimin e tij. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *