Lideri i opozitës Lulzim Basha reagoi për dhunën e ushtruar një dite me pare nga policia, ndaj banoreve të bregut të lumit.

 

Përmes një statusi në facebook, Basha shkruan se  kjo qeveri i ka tradhtuar njerëzit e thjeshtë dhe Shqipëria është në mjerim ekonomik, me padrejtësi dhe pasiguri në çdo cep të saj.

 

Kreu i PD paralajmëron se ata që dhunuan dhe sulmuan me gaz qytetarët do të mbajnë përgjegjësi.

 

“Të bashkohemi, t’i japim dorën njëri-tjetrit për ti dhënë fund këtij regjimi, për të çliruar drejtësinë, e për të garantuar një qeveri që punon për popullin,”-përfundon Basha mesazhin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *