Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dërguar një mesazh solidariteti për personat e prekur nga tërmetet e ditës së shtunë.

 

Në reagimin e tij kryedemokrati ka bërë thirrje për solidaritet me njëri tjetrin për përballimin e kësaj situate tronditëse që fatmirësisht kaloi pa viktima

“Falë Zotit deri tani nuk ka raportime për jetë të humbura apo në rrezik nga tërmeti që goditi sot vendin. Ju uroj të lënduarve shërim të shpejtë dhe çdo familje një natë të qetë. Në solidaritet me njëri-tjetrin dhe me ndihmën e Zotit do ta kalojmë këtë situatë tronditëse”.

One thought on “Basha solidarizohet me të lënduarit: Me ndihmën e Zotit do ta kalojmë këtë situatë tronditëse

  1. Wow ky shalengjituri Lulushi ka besim tek zoti ,kurse Meta ka besim tek Baba Aliu .Po do ishte me e ndershme te dy te jepnin parate qe i vollen Popullit dhe Meta me shume ka edhe Florinj , dhe gjendja do rregullohesh pa zotin e baba Aliun ,dhe ju do te shpetonit nga SPAK ,Deri pak merreshin me Tahirin ,nuk e njoh Por nese ai beri Droge ne deshmite qe dhane Prokuroret nuk ka Fakte , Por hamendje dhe vulosje te disa dekomentave qe nuk njohin personin me emrin Tahiri ,SE FUNDI TE BESH DROGE NUK ESHTE TRADHETI KUNDER SHTETIT ,POR TE VJELLESH PASURINE KOMBETARE DHE FLORIRIN E KOMBIT ,ESHTE NJE TRADHETI SHUME E LARTE ,SPAK DO BEJ DIFERENCEN ,dhe secili do marre kusuret ne qafe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *