Subscribe

Një ditë para protesët së opozitës, kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha u ndal në Durrës.

Në takimin me të rinjt durrsakë, Basha nuk kurseu akuzat për deputetët e rinj që pranuan mandatet. Sipas tij këta deputetë janë të blerë nga Rama.

Kreu i opozitës tha se kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, është i  kapur në përgjime duke bërë pazare votash me bandat.

Kjo dosje sipas tij i ka kushtuar karrigen ish ministrin të brendshëm Fatmir Xhafaj si dhe disa të tjerëve.

Basha kërkoi nga të rinjt e durrësit që nesër ti bashkohen protestës për të rrëzuar qeverine Rama.

One thought on “Basha: Rama bleu deputetët e rinj, Dako lidhje me krimin, të arrestohet

  1. O Lul Basha ,
    Mos i shko Berishes mrapa ! se Rama nuk dorzohet leht.
    Rahatohuni e merrni obligime serioze ndaj Shqiprisë.
    Me kto protesta te neveritshme e te pa vlera e
    gorditet tër Evropen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *