Gazmend Bardhi perjashtohet nga Partia Demokratike.

 

Vendimi eshte marre nga Kryesia e selise blu.

 

Mesohet se perjashtimi i Bardhit nga selia blu eshte marre per shkak te shkeljeve statutore qe ai ka kryer kur mbajtur postin e Sekretarit te Pergjithshem të PD.

 

Sipas vendimit të kryesisë thuhet se Gazment Bardhi po ndjek axhendë personale në bashkëpunim me non grata, duke iu referuar bashkimit të tij me grupimin e Sali Berishës.

 

Në seancën e fundit plenare, Basha dhe Bardhi, nga dy ish bashkëpunëtorë të ngushtë, u përplasën shumë ashpër në Kuvend.

 

Basha akuzoi Bardhin se është bërë pjesë e aleancës së kullave të Berishës e Ramës, ndërsa deputeti iu kundërpërgjigj duke pretenduar se kryedemokrati ka përfituar dy kate në një prej rezidencave të Tiranës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *