Lulzim Basha pas takimit me strukturat dhe drejtues te PD ne Shkoder tha se sot më shumë se kurrë Shqiperia po lengon nga keqqeverisja dhe krimi i orgnizuar.

Mirepo ai shtoi se edhe ne mesin e demokrateve po ndodh nje drame, ndonese dramat sipash Bashes jane mundesi per tu ndare me te shkuaren.

“Sot ishte nje format i lirshem mes demokratesh ne menyre qe asnje demokrat te mos ndihet i braktisur. Une kam nje parim per bashkimin e demokrateve rreth vlerave”, u shpreh ish-kreu i PD.

Pyetjes nese ai do te kandidoje per President, iu pergjigj:

Prej kohesh debati eshte zhvendosur ku i inteteson nje grupi njerezish. Nje grusht njeresish mban peng politiken.Mposhtja e ketij sistemi kerkon te kuptojme ne, sa kemi qene ne lartesine e detyres. Bashkimi behet rreth vlerave, nderkohe qe sot në PD mblidhen rreth antivlerave. Refuzoj cdo gjuhe te tille dhe cdo genjeshter. PD nuk ben perpara me non- grata.”, tha Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.