Nje ngjarje shokuese e ka përshkruar lideri i opozitës Lulzim Basha, shpërthimin e bombolës së gazit në Beragozhd të Pogradecit, ku janë lënduar 30 persona, 6 prej të cilëve me djegie të rënda. Përmes një reagimi në rrjetin social facebook, kreu i Partisë Demokratike i bën thirrje autoriteteve dhe bluzave të bardha për t’i ardhur në ndihmë të lënduarve me qëllim shmangien e pasojave fatale për të lënduarit. Shpërthimi i bombolës se gazit ndodhi pasditet e te hënës ne nje lokal, i cili u përfshi nga flaket.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *