Subscribe

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

 

Në reagimin e tij kryedemokrata e ka cilësuar dorëheqjen e Haradinajt si akt i një njeriu që ve Atdheun mbi gjithçka.

 

“Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj është akti i një njeriu që ve Atdheun mbi gjithçka. Ramushi i ka shërbyer gjithmonë me vetëmohim Kosovës, në ditë të mira dhe në ditë të këqija. Ramush Haradinaj është Kosova – Kosova e lirë, Kosova e pavarur, Kosova europiane. Askush dhe asgjë nuk e përdhos dot luftën çlirimtare të Kosovës dhe sakrificën sublime të familjes Haradinaj në altarin e lirisë! Ramush Haradinaj dha sot dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës, pasi është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale.”

One thought on “Basha pas dorëheqjes së Haradinaj: Akti i një njeriu që ve Atdheun mbi gjithçka

  1. Lulushi dhe Meta sot i bashkohen Z.Hajredinaj si patriote si Ai . Ne fakt nuk eshte vone Populli thote me mire vone se kurre Lulushi, Meta Berisha . dhe Monika Per 30 vite punuan shume per vehten e tyre dhe familjet Popullit, kur ti vije Rralla Vollen gjithcka deri Floririn e Krrabes Sot si demokrate dhe L.S.I-ste te ndershem ,kane filluar duke folur me Popullin dhe betohen ne emer te Popullit .Se do bejne ato gjera aq te medha ,sa na bejne te hidhemi nga Apartamenti prej gezimit , dhe zoti na ruajte se do bejme gjithcka per keto zoterinj qe dikur na harruan ,Po prap u kethyen nga Ne si Popull , E po ju pacim sa Molet tona shoke kumandare ,Europiane ,Amerikane Ruse oh Gjermane dhe Franceze , Por jo gjermane si ne kohen e hiplerit sic thoshte babai kombit shoku ine i pa harruar Enver Keshtu do te ju kujtojme edhe ju bijte e Kombit Pa paragjykime fashiste nacionaliste ,demokraciste ,komuniste dhe cfare do lloj emri vetem na beni Derman o te nderuar Zoterinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *