Subscribe

Partia Demokratike e aleatët e saj do të protestojnë para selisë së kryeministrisë pasditen e 11 majit. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur kryetarët e degëve me të cilët ka vendosur që protesta e 4 kombëtare do të zhvillohen në datën 11 maj, në orën 18.30.

 

Përveç protestës kombëtare kolegji i kryetarëve ka vendosur që këtë të enjte të zhvillohen protesta rajonale në akset kombëtare.

 

Burime pranë mbledhjes bëjnë me dije se lideri i opozitës Basha ka përsëritur mesazhin se zgjedhjet pa opozitën janë farse dhe Partia Demokratike nuk do të lejoje që proceset elektorale në Shqipëri ti diktojë krimi.

 

“Zgjedhjet do të mbahen pasi të ndëshkohen hajdutët e votave të 2017. Me Edi Ramën dhe me Dakon e Gjiknurin në krah të tij nuk mund të ketë zgjedhje të lira as sot, as mot.” Ka deklaruar basha gjate mbledhjes se kolegjit te kryetareve.

 

Lideri i opozites basha ka theksuar se largimi i Edi Rames nga posti i kryeministrit i hap rruge zgjidhjes politike me nje qeveri tranzitore qe garanton kushtet per zgjedhje te lira e te ndershme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *