Opozita ka nisur protestën e radhës para Parlamentit ku kërkon largimin e kryeminsitrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

 

Në mungesë të kreut demokrat Lulzim Basha, peshën kryesore në këtë protest e kanë marrë të rinjtë e FRPD dhe LRI.

 

Me pankarta të shumta me mbishkrimin “IK”, të rintjë kanë kërkuar largimin e kryeminsitrit Edi Rama.

 

Protestës I janë bashkuar edhe ish-deputetët opozitarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *