Subscribe

Vijon në ditën e 32 protesta e banorëve të astirit të cilët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre.

 

Krah protestuesve prej ditësh është kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sëbashku me deputetë të tjerë të opozitës.

 

Në fjalën e tij për mediat Basha është shprehur se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe u kërkoi qytetarëve të mos dorëzohen, pasi, sipas tij, beteja do të fitohet.

 

“Edi Rama ka kohë që ka shkelur vijën e kuqe. Asnjë zhvillim nuk do të sjellë ky projekt korruptiv. Admirim për kurajon e banorëve. Sot jemi në një betejë kundër vjedhjes ku janë ngritur edhe studentët. Kjo është një revoltë qytetare që po vlon në çdo cep të qytetit dhe në qytetet e tjera. Unë kam një mesazh. Duke vazhduar kështu beteja do fitohet. Mos u dorëzoni se të gjithë së bashku jemi më të fortë dhe do triumfojmë kundër vjedhjes tek Unaza, vjedhjes në universitet dhe duke rikthyer fatin tuaj. Jam i frymëzuar nga qëndresa juaj”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *