Subscribe

Një ditë pas mbledhjes në Kryesinë e Kuvendit të krerëve të tre partive kryesore politike, Lulzim Basha dhe Ilir Meta u takuan në një prej hoteleve në qendër të Tiranës. Vota e 21 korrikut i mblodhi në negociatën e radhës. Kreu i Kuvendit deklaroi se parlamenti do e votojë reformën në drejtësi. Por Meta paralajmëroi që askush të mos prishë konsensusin. Kryetari demokrat teksa tha se Rama prishi marrëveshjen dhe i bindur se ka mbështetjen e kreut të Kuvendit, tha se të dy bashkë do e rrëzojnë kryeministrin në Bruksel. Një udhëtim të cilin drejt kryqendrëspolitike të BE-së nuk e mohoi as kryeparlamentari. Por Meta nuk ngurroi të jepte një vlerësim për aleatin e tij në koalicionin qeverisës.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *