Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një bashkëbisedim me të rinjtë e qytetit të Beratit, u ka bërë thirrje atyre që të bashkohen me opozitën, të ngrenë zërin kundër të keqes që po drejton vendin.

 

“Një shoqëri e lirë reagon, kur i bëhet një padrejtësi. Kur shteti kthehet në dhunues të ligjit, siç po ndodh tek Astiri, qytetarëve u lind e drejta të kërkojnë të drejtën e tyre për të zmbrapsur të keqen. Edhe para 50 vjetësh, diktatura ishte pakicë dhe përdorte frikën  kundër populllit. Që ata ishin pakicë, e kuptuam, kur u bëmë së bashku. Diktatura më e egër në Europë u dorëzua përballë bashkimit të qytetarëve. Nuk ka nevojë për veprime heroike. Rëndësi ka të çohemi e të bashkohemi. Sikur vetëm rinia e Beratit të çohet, të jeni të sigurt se e keqja merr goditje vdekjeprurëse. Nuk ka mjaftueshëm pranga për të gjithë popullin, nuk ka mjaftueshëm policë për të gjithë popullin, nuk ka mjaftueshëm qeli për të gjithë popullin”.

 

Gjithashtu shefi i opozitës i ka siguruar të rinjtë se, në kontrast të thellë me ata që qeverisin sot, atij dhe PD nuk i mungon as plani, as vizioni, as vullneti për ta kthyer çështjen e rinisë si prioritetin absolut të qeverisë  së ardhshme të PD.

One thought on “Basha me të rinjtë në Berat: Të bashkohemi kundër të keqes!

 1. Zoti Basha kur paska kaq kriminela ne shqiperi si ka mundesi qe qenkan vetem te Rames?
  Ti vet ku e shef veten?
  Pergjigjen po ta jap un,kuvendi Shqiperis ka 140 deputet po ta shumzojm me 10 na del qe kini prodhuar 1400 kriminela
  Kini grabitur nje popull
  Po beni 28 vjet na kini len rrugeve
  Si dilni dhe thoni voting, ti je i pari qe duhesh te shporresh nga skena politike
  Pse kerkon nje referendum per te gjith ju
  Na I lini ne si popull te gjukojm ,as nuk kam votuar ndo nje nga ju dhe sa te jem kurr su votoj
  Un shpresoi nje dit do te ngrihemi dhe kush politikan ka mar gjakun ati populli do tu vem benzinen
  Mbeturinat do djegur nje her per gjithmon .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *