Lideri opozitës së bashkuar, Lulzim Basha do të mbledh këtë të hënë në selinë blu aleatët tradicionalë.

 

Mësohet se takimi, do të zhvillohet në orën 12:30 dhe në fokus do të jetë vijimësia e aksionit opozitar.

 

Mbledhja ka ardhur fill pas takimeve të zhvilluara nga kreu I qeverisë në selinë rozë, I cili ndau edhe detyrat për të gjithë socialistët në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit.

 

Ndërkohë nga ana tjetër, edhe Kolegji Zgjedhor jep sot vendim në lidhje me ankimimin e Partisë Uniteti Komëbtar nëse do ta pranojë kërkesën për shtyrje të zgjedhjeve apo jo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *