PD e opozitës është thellësisht e trazuar për shkak të përjashtimit të Sali Berishës nga radhët e grupit parlamentar.

 

Ish-kandidati për kreun e  Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, teksa komentonte në “Quo Vadis” luftën mes ish-kryeministrit Berisha dhe kreut aktual të PD-së, u shpreh se demokratët nuk fitojnë asgjë nga kjo përplasje.

 

“Çfarë po ndodh, vetëm demokratëve nuk po iu shërben. Është evidente që kemi një përplasje njerëzish që nuk kanë asnjë parim. Njëri do të sigurojë mbijetesën, tjetri karrierën. Demokratët nuk fitojnë asgjë. Për Bashën, doktori mbetet modeli politik. Ai po u thotë demokratëve: më detyruan. Ky është antiamerikani i parë. E kanë ditur kohë më para, dhe e kanë tërequr zvarrë për të gjetur një zgjedhje. Kur zgjidhja u gjet nga basha për të mbajtur karrigen e tij, berisha filloi luftën.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *