Subscribe

Lulzim Basha deklaron se opozita është evendosur per largimin e qeverisë që sipas tij është e marre peng nga krimi.Beteja e demokrateve, tha ai, nuk eshte vetem kunder familjes mafioze ne krye te Ministrise se Brendshme por kunder te gjithe atyre qe kane tradhetuar interesat e shqiptareve. Kryetari i Partise Demokratike i artikuloi akuzat pasi vizitoi minatorin e plagosur ne spitalin e Traumes.

Duke u ndalur te aksidentet e renda qe kane ndodhur gjate viteve te fundit ne thellesite e galerive te minieres se Bulqizes lideri i opozites beri pergjegjese qeverine.

 

“Shtatë minatorë kanë humbur jetën në pak muaj në minieren e Bulqizës. Kjo qeveri nuk përfaqëson interest e qytetareve por të mafies së kromit dhe të Edi Ramës”

 

Sipas Kreut te partise demokratike shqiptaret kane humbur tashme  cdo shprese se situata ne Shqiperi mund te ndryshoje nen qeverisjen e Edi Rames.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *