Deputeti i PD Gazment Bardhi ka dënuar sulmin ndaj kryedemokratit Sali Berisha.

 

Në një postim në Tëitter, Bardhi shkruan se incidenti ishte një akt burracak i Ramës, tipike e një regjimi të korruptuar dhe kriminalizuar.

 

“Skenarët me dhunë ndaj kundërshtarit politik janë tipike të një regjimi të korruptuar dhe të kriminalizuar. Akt burracak i Edi Ramës, që nuk tremb dot askënd. Duke dënuar me forcë sulmin fizik ndaj z. Berisha, bëj thirrje që autorët e vërtetë të vihen menjeherë përpara ligjit”, shkruan Bardhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *