Spektakël dhe gola pa fund ne sfidën e pare gjysmëfinale te Kupës se Mbretit ne Spanje. Ne Kamp Nou, Barcelona nga nje tjetër planet shpartalloi Valencian 7-0, duke hipotekuar nje vend ne finalen e Copa Del Rey. Skuadra e Geri Nevil kapitulloi qe ne fillim kur ne 12 minutat e para u detyrua ta nxirrte dy here topin nga rrjeta. Pas dy golave te Luis Suarez, ne minutën 29, radha i erdhi Leo Mesit te mposhte portierin kundërshtar. Rezultati gjate pjesës se pare, mund te ishte me i thelle nëse goditja e argjentinasit, nuk do te prekte traversën apo Neymar, nuk do te dështonte nga pika e bardhe e penalltisë. Me nje lojtar me pak, pas daljes me te kuqe te Mustafit, Valencia pësoi edhe 4 gola ne pjesën e dyte. Protagoniste përsëri Leo Mesi ne minuat 53 dhe 74 dhe Luis Suarez qe e çoi ne 4 numrin e golave personal ne këtë mbrëmje. El Pistolero arriti ne kuotën e 35 golave ne 33 ndeshje mes kampionatit dhe kupës. 7-0 rezultati përfundimtar, nje makth i vërtete per Valencian dhe teknikun Geri Nevil qe tashme rrezikon shkarkimin. Këtë sfide te pasionuarit e futbollit spanjoll patën mundësi ta ndiqnin drejtpërdrejt ne platformën Tring qe sonte ne orën 20:30 do transmetoje sfidën tjetër gjysmëfinale te Copa Del Rey mes Sevilla dhe Celta Vigo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *