Ne Spanje, Kupa e Mbretit është e Barcelonës. Ne “Vicente Kalderon” te Madridit, Mesi dhe shokët e tij kane ndëshkuar 3-1 Alaves dhe kane siguruar një trofe ketë sezon edhe si dhurate lamtumire për Luris Henriken.

 

Ka mjaftuar vetëm një pjese loje qe te shënohen 4 golat e ndeshjes dhe me pas te nise feste. Mesi ne minutën e 30 kaloi Barcen ne avantazh.

 

Por Alaves vetëm 3 minuta me pas reagon dhe barazon me ane te Theo Hernandez. Megjithatë ne fund te pjesës se pare Nejmar dhe Alkaser i çojnë shifrat ne 3-1 dhe nuk ka me histori. Barcelona ngre trofeun dhe pret trajnerin e ri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *