Pas një kryesimi që ka zgjatur në shumicën e kohës që prej startit të sezonit, tashmë Barcelona i ka lënë vendin e parë në kampionatin spanjoll, skuadrës së Atletico Madrid. “Los Kolchoneros” përfituan nga barazimi i katalanasve në derbi ndaj Espanjol, dhe duke mundur 1 me 0 Levanten morën te vetëm kryesimin e la ligës me 41 pikë, 2 më shumë sesa skuadra e trajnerit Luis Enrike, Ne Vicente Kalderon golin e tre pikëve të arta për madrilenet e shënoi Teye në minutën e 81. Atletico Madrid konfirmohet si një kandidat potencial për të luftuar për titullin kampion në këtë sezon.

Manchester City mban ritmin e Arsenalit

Në Angli Manchester City ka mbajtur ritmin e Arsenalit edhe pas javës së 20 të kampionatit anglez. Skuadra e Pelegrinit iu përgjigj topçinjve me një fitore të vështirë 1 me 2 në fushën e Watford. Një përmbysje e rëndësishme e qytetareve që I jep mundësi që të ngjitën në kuotën e 39 pikëve, 3 më pak sesa topçinjtë e vendit te parë por tashmë me vetëm 1 pikë diference nga Leicester e vendit të dytë. Të gjitha emocionet në këtë takim i dhuroi pjesa e dytë. Kolarov qe i pafat ne minutën e 55 kur realizoi një autogol në portën e tij ndërsa “te besuarit e trajnerit pelegrini bënë kthesën e madhe ne vetëm 3 minuta. Në fillim në të 82 ishte kapiteni Jaja Ture që barazoi dhe në të 85 Aguero i dha tre pikët e arta Manchetsre Cityt në këtë fillim viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *