Gara në merkato për talentin dhe kapitenin e Ajaksit Matthijs de Ligt do të jetë një duel mes Bayernit të Mynihut dhe Juventusit.

 

Të paktën kështu shkruajnë mediat italiane dhe ato spanjolle të cilat raportojnë se Barcelona është tërhequr nga “tenderi” për 19 vjecarin që po mahnit me klubin e madh hollandez dhe përfaqësuesen e tulipaneve.

 

 

Katalanasit donin të merrnin nga Ajaksi edhe talentin e mesfushës de Jong por cmimi është rritur aq shumë saqë, blaugranat kanë vendosur të dalin jashtë luftës për qëndërmbrojtësin de Ligt I cili vlerësohet për momentin 50 milion euro, por që nëse do të ketë garë mes disa ekipeve, mund të shkojë deri ne 70 milion euro.

 

 

Mino Raiola agjenti I mbrojtësit është një mjeshter për të rritur cmimin e lojtarëve të tij por nga ky fakt mund të përfitojë Juventus që ka marrëdhenie shumë të mira me menaxherin e njohur.

 

 

Por Bayern falë problemeve në mbrojtje është gati të bëjë cmendurira për de Ligt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *