Barcelonës iu desh fitorja kundër Celta Vigos për të hipotekuar përfundimisht vendin e dytë në këtë edicion në La Liga.

 

Një sukses praktikisht I mbyllur në pjesën e parë kur blaugranat shënuan dy gola.

 

Depai hapi serinë e golave për vendasit dhe më pas ishte radha e Obamejang për të vendosur ndeshjen në shina të sigurta me golin e realizuar në minutën e 41.

 

Në fillimin e pjesës së dytë ndodhi praktikisht gjithçka. Fillimisht Obamejang shënon golin e dytë persona dhe të tretin për Barcelonën.

 

Pastaj shkurton diferencat Aspas për miqtë, dhe më tej Celta Vigo mbetet me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Murillos.

 

Deri në fund me superioritet numerik, Barcelona nuk pati të vështirë të administrojë rezultatin. Momente frike në fund te katalanasit ku pas përplasjes mes dy shokëve të skuadrës Gavi dhe Araujo, ku I fundit u dërgua në spital si pasojë e një dëmtimi në kokë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *