Barcelona fitoi edhe ne javen e 33 te La Liges duke qene tashme me afer se kurre titullit kampion .

Ne Camp Nou,  katalanasit munden 2-1 Sociedadin duke qene vetem 6 pike larg triumfit ne kampionatin spanjoll .

Ne nje ndeshje ndryshe me ritem te ulet , dhe Messin, Suarez e Dembele jo shume te preokupuar ne aksionet e tyre , vendasve ju desh te prisnin deri ne minuten e 45 per te gjetur rrjeten me qendermbrojtesin francez Lengle .

Basket u kunderpergjigjen ne pjesen e dyte me Juanmi qe ne minuten e 62. Gjithsesi ky rezultat zgjati vetem dy minuta kur Jordi Alba vulosi shifrat 2-1.

Skuadra e Valverdes mbajti distancen prej 9 pikesh me Atletiko Madrid te vendit te dyte qe ana e tij fitoi ne fushen e Eibar 1-0.

Leave a Reply

Your email address will not be published.