Barcelona e ka siguruar vendin e parë në grupin B dhe paraqitja e saj në duelin e fundit shtëpiak kundër Totenham ka në dorë fatin e skuadrës që do të kualifkohet si e dytë, anglezet apo Inter. Katalanasit nuk janë mësuar të bëjnë favore ndonëse një favor indirekt është rotacioni në formacion që pranohet nga trajneri Valverde.

 

“Do të bëj ndërrime. Lojtarë si Suarez që kanë pasur probleme nuk mund të luajnë dy ndeshje kaq afër. Sa i takon Messit do ta merrni vesh vetëm kur të dalë formacioni. Inter nuk duhet të shqetësohet për ne, ne duam të fitojmë. Por nëse ata do ta kishin mundur vete tottenhamin, nuk do të ishin në këtë situate”.

 

Deklarata keto nga Valverde qe fusin pak në mendime interistet. Në fushë do të jenë lojtarë si Silesen, Munir, Vermalen, Artur apo Kutinjo.

Në krahun tjeter Tottenham shkon i motivuar në maksimum për ti dalë në Kamp Nou ndonëse në mbrojtje do të ndihen jo pak mungesat e Tripie dhe Orie. Me Interin qe pritet te fitiojë në shtëpi ndaj PSV, Spursat nuk kanë rrugë tjeter vec fitores në Barcelonë. Ndryshe lamtumirë Champions.

Supërsfida në fjalë do të transmetohet në platformen Tring.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *