Neymar vijon të jetë emri më i lakuar i klubeve gjigande të futbollit gjatë kësaj merkatoje vere.

 

Real Madrid, Barcelona dhe Juventus janë vënë në garë për të marrë shërbimet e yllit brazilian.

 

Por edhe pse Barcelona nuk ka bërë ende një ofertë zyrtare, Mundo Deportivo raporton se bleugranët janë duke përgatitur një ofertë ku do të kërkojnë huazim dy vjeçar me detyrim blerje për shifrën e 200 milion eurove.

 

Ofertë pak më e vogël nga ajo që pagoi PSG dy vite më parë për transferimin e Neymar në Paris.

 

Megjithatë ngelet për t’u parë nëse PSG do e pranojë një ofertë të tillë apo jo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *