Trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli ka shrehur keqardhje në lidhje me barazimin e arritur në sfidën përballë Lecce.

 

Pas takimit, Pioli tha për mediat se Milani duhet ta kishte mbyllur ndeshjen më përpara dhe se nuk duhet të toleronte.

 

Por edhe pse nuk arriti një rezultat pozitiv Pioli u shpreh I kënaqur nga loja e kuqezinjëve në fushë.

 

“Ne bëmë kaq shumë gjëra pozitive, por fitorja nuk erdhi. Ne duhet ta kishim mbyllur ndeshjen dhe aksioni që çoi në 2-2 duhet të kishte përfunduar më herët, këto detaje i bëjnë ndryshimi. Këto lojëra duhet të fitohen, por më pëlqyen disa gjëra: ne kemi akoma shumë për të punuar”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *