Subscribe

Banorët e një pallati 12 katësh në lagjen numër 8 të qytetit bregdetar të Durrësit protestuan këtë të enjte kundër vendimit të autoriteteve për riparimin e objektit.

Ata thone se pallati është i pariparueshëm pasi rrezikon shembjen si pasojë e dëmtimeve të shumta që mori nga tërmeti i nëntorit.

Ata akuzojnë prokurorinë se nuk ka nisur hetimet në lidhje me këtë çështje ndërsa njoftuan se e kanë derguar ceshtjen edhe ne SPAK.

Sipas banorëve pallati ka pasur lejë për 7 kate, ndërsa më vonë u shtuan dhe 5 kate të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *