Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, vijon replikat me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në lidhje me deklaratat e tij për rendin dhe sigurinë në konferencën e së martës me gazetarët.

 

Përmes postimeve në rrjetin social Tëitter, Xhafaj thotë se Basha gënjeu kur tha se territori është nën kontrollin e bandave.

 

Po ashtu ministri ironizoi liderin e PD, ndërsa shtoi se ‘Traumat e të kaluarës në perceptimin e pranimin e të vërtetave, po kushtëzojnë kreun e opozitës’.

 

“Basha, dje: “Shqiptarët sundohen nga bandat, të cilat kontrollojnë fizikisht lagjet, qendrën, lokalet luksoze, territorin, ekonominë, ato pikat e bixhozit, ekonominë, hotelerinë, restorante, turizëm, kontrollojnë pushtetin, të gjithë pushtetin”. Kjo ishte GËNJESHTRA e radhës! Deklaratë pa sens e minimum logjike. Ky takëm politikanësh fatkeqësisht e kanë mbështetur të ardhmen mbi akuza të pavërteta e shpifje bajate! Traumat e të kaluarës në perceptimin e pranimin e të vërtetave, po kushtëzojnë kreun e opozitës. E VËRTETA në shifra! Imazhe sa 1000 fjalë!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *