Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka dhënë një lajm të mirë për qytetarët.

 

Me anë të një statusi në rrjete sociale, Balluku bën me dije se një tjetër kompani prestigjoze do të nisë fluturimet në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

 

Ajo thekson se kompania “Iberia” do të nisë fluturimet nga 20 qershori për linjën Madrid – Tiranë – Madrid.

Lajm i mirë për Aviacionin Civil Shqiptar. Një tjetër kompani prestigjoze do të nis fluturimet në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

 

Iberia spanjolle nga 20 qershori do të fluturojë Madrid-Tiranë- Madrid”, shkruan ministrja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *