Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka depozituar këtë të enjte një kallëzim penal në Prokurorinë e Tiranës, për dy deputet të PD-së, Edi Paloka dhe Enkelejd Alibeaj.

 

Sipas tij shkak I këtij kallzimi penal janë bërë deklaratat e këtyre të fundit sa i takon çështjes se Xhisiela Malokut.

 

Ky nuk është kallëzimi i vetëm i kreut të deputetë ve PS, pasi vetëm javën e kaluar depozitoi një tjetër kallëzim për Lulzim Bashës, Basir Çollakut dhe Emiliano Nuhut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *