Bekim Balaj gjen serish rrugën e rrjetës megjithëse ndeshjen e radhës ne kampionatin kroat, e ka nisur nga stoli. Shkodrani ka hyre ne fushe kur skuadra e Rijekes kryesonte 3-0 kundër Inter Zapresiç dhe ka shënuar golin e katërt te ndeshjes. Per Balajn, ky ishte goli i 9 sezonal me skuadrën kroate. Ndërkohe ne Australinë e largët, nje tjetër lojtar shqiptar vijon te shënoje pa fund. Besart Berisha ka shënuar golin e 16 ketë sezon per skuadrën e Melburn Siti. Ky i sotmi, i dha barazimin skuadrës se Berishës ndaj Njukasell Xhets.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *