Policia e Dibrës goditi një rast të armëmbajtjes pa leje.

Në pranga ra 36-vjeçari Elvis Tola, si dhe u procedua penalisht në gjendje të lirë babai i tij.

Efektivët kanë ushtruar kontoll në banesën e 36 vjeçarit, në fshatin Çidhën, dhe si rezultat gjetën të fshehura një armë zjarri pushkë, një armë gjahu dhe një gjerdan me fishek të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *