Kuvendi i thirrur sot nga ish kryeministri Sali Berisha shpalli sot Azem Hajdarin kryetar nderi të Partisë Demokratike.

 

Djali i vogël, që mban emrin e liderit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit falënderoi Kuvendin për vlerësimin e të atit dhe u bëri thirrje të rinjve që të bashkohen me PD-në.

 

“Falenderoj PD-në për vendimin që vlerësoi babanë tim si president i përjetshëm i kësaj partie. PD është mbi çdo pjesëtar, është thirrja e zemrës së njeriut. Ftoj të gjithë moshatarët e mi dhe të gjithë rininë që të investojnë në tokën, dheun e nënës dhe babait të tyre. Shpresoj që ky kuvend dhe çdo kuvend që PD të mbajë të jetë në përmirësimin e kësaj partie, që ka qenë aty në momentet më kritike të vendit” tha ai.

One thought on “Azem Hajdari i ri flet në Kuvend: Faleminderit që babain tim e shpallët president të përjetshëm të kësaj partie!

  1. Paska lene pas koqe mandati Azemi.O koqe& Lowe ai burri qe ka thirrur kuvendin sot e ka perjashtuar nga partia baban tende deri sa krijove kushtet ta vrisnin.Por mos u frikeso se ty nuk te vret sb. se ai vrau baban tend kurse ty do te vrase Zeni.
    Pune maloqesh or tëj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.