Keni dëgjuar për ndonjë frut magjik?

Nëse jo,ju prezantojmë avokadon dhe gjithë aftesitë e tij në përmirsimin e shëndetit tonë.

Avokado ngadalëson plakjen, ul kolesterolin dhe i shërben zemrës së shëndetshme.

Parandalon alzaimerin, ndihmon shërimin e depresioneve, ka fuqi anti-grip dhe është i shkëlqyer për flokët e thatë.

Avokadot janë plot me magnez dhe kalium, të dy shërbejnë për të balancuar tensionin e gjakut.

Yndyrat e mira të avokados ndihmojnë organizmin të përthithë më mirë karotenoidet dhe të tresë yndyrat e këqija.

Një avokado mund të jetë një hidratues i shkëlqyer, kuron të djegurat duke parandaluar irritimin e lëkurës, dhe deri në ngadalësimin dhe eliminimin e rrudhave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.