Policia shqiptare njoftoi autoritet italiane për një avion, i cili dyshohet se transportonte lende narkotike ne drejtim te shtetit fqinj. Sipas policisë, avioni sportiv u pikas orët e para te mëngjesit në zonën e fushave të fshatit Akërni, në Vlorë. Pas verifikimit të informacionit,  policia shoqëroi tre persona si të dyshuar në lidhje me këtë veprimtari, si edhe automjetet një fuoristradë dhe një furgon, të cilat po këqyren nga ekspertet. Hetimi vijon edhe nga pala italiane për zbulimin e autorëve, të përfshire ne trafikun e drogës.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *