Një 54-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

 

Sipas policisë, kanë qenë qytetarët ata të cilët kanë informuar se 54-vjeçari me inicialet V.K., mbanë armë në shtëpi.

 

Pas kontrollit të ushtruar  nga uniformat blu në banesën e të arrestuarit u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri Automatike dhe një Pistoletë, me krehër dhe fishekë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *