Subscribe

Finalja e Champions League gozhdoi përpara televizorit miliona shikues ne te gjithë boten. Edhe Tirana mbrëmjen e se shtunës, ishte e gjitha me sytë nga Kievi. Qindra njerëz të të gjitha moshave zgjodhën lokalet e kryeqytetit per te pare ne ekrane të mëdhenj mbylljen e nje sezoni emocionues te Champions League, e transmetuar ekskluzivisht ne Vizion Plus dhe platformën Tring.

 

Ne lokalet e Tiranës, mbizotëronin me shume tifozët e Realit, edhe pse Liverpool nuk i ka te paket mbështetësit ne Shqipëri.

 

Te shtunën Reali Madridit ngriti për te 13 here trofeun e Champions League, te tretin radhazi, ne tre sezone magjike te transmetuara ne Vizion Plus dhe Tring.

 

Magji e cila do te vijoi te transmetohet dhe per 3 vite te tjera ne platformën Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published.