Atletico Madrid ka arritur të mposhtë Juventusin në “Wanda Metropolitano, me rezultatin 2-0 në me gola të shënuar nga dy qendërmbrojtësat Gimenez dhe Godin.

 

Madrilenët kanë arritur  ta menaxhojnë më së miri lojën ku edhe pas një goli të anulluar nga sistemi VAR, “Los Colchoneros” zbllokuan dy herë rezultatin. Atletico Madrid hedh kështu një hap të rëndësishëm për kualifikimin më tej në fazën e 1/8 te UEFA Champions League, por gjithçka pritet të vendoset në ndeshjen e kthimit në Torino.

 

Ndërsa në sfidën tjetër të luajtur në Gjemani, të transmetuar në Tring, mes Manchester City dhe Schalke, anglezet kane arritut të permbysin disavatazhin 2-1 te pjeses pare duke fituar me rezultatin 2-3. Ndeshja e kthimit pas tre javësh ne ‘Etihad Stadium’ pritet te jete me e lehte per ‘the citizens’ që të përbyllin kualifkimin për më tej.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *