Atletico Madrid fitoi për herë të trete Uefa Europa League pasi mundi me lehtësi në finale 3 me 0 Olimpik Marseje.

 

Spanjollet e patën më të lehtë sesa mendohej triumfin ne Lion të Francës. Skuadra e Simeones kaloi shumë shpejt në avantazh me anë të Griezman në minutën e 21 ndërsa Marsejes ia bëri më të vështirë ndeshjen edhe dëmtimi I yllit të vet Dimitri Payet.

 

Në pjesën ë dytë Griezman sërish dhe në fund Gabi vulosën triumfon e skuadrës madrilène ndërsa francezetr e trajnerit Rudi Garcia nuk arritën të bëjnë realitet objektivin më të madh sezonal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *