Subscribe

Tre persona mbetën të plagosur me armë zjarri në qendër të qytetit të Shkodrës. Elona Qyrku 25 vjeçe, Enrik Prenushi 56 vjeç dhe Dionis Lisi 32 vjeç, u dërguan me urgjence ne spitalin rajonal dhe sipas mjekeve ndodhen jashtë rrezikut per jetën. Policia konfirmoi se objektivi i atentatit ishte 32-vjeçari Donis Lisi, ndërsa dy të plagosurit e tjerë ishin kalimtarë të rastësishëm.

 

Ngjarja krijoi panik te njerëzit, të cilët ishin të shumtë në vendin ku ndodhi krimi. Uniformat blu gjetën në vendngjarje 8 gëzhoja pistolete. Pak kohë pas ngjarjes, policia arriti të gjejë armën e krimit, të hedhur në një grumbull mbeturinash. Ndërsa në fshatin Zogaj, u zbulua edhe automjeti i braktisur , i cili është ne pronësi te Arben Piolles. Ky i fundit ka deklaruar se nuk ka lidhje me autorin dhe se jeton prej vitesh në Itali, ndësra makinën e përdor vetëm kur vjen në Shqipëri për pushime.

 

Në orët e pasdites uniformat blu bëjnë me dije se autori i dyshuar i krimit, Aurel Ahi 25 vjeç, është arrestuar Mal të Zi, në tentative për tu fshehur. Ndërkohë nuk dihet ende motivi i krimit të rëndë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *